Cortes Capital s.r.o. - Váš finanční poradce. Nabízíme finanční poradenství, odkup, správu a řešení pohledávek, realitní služby a služby nebankovního sektoru.

Vize společnosti Cortes Capital

Lenka Lamková
generální ředitel

Doba se mění, trh se mění.

Před třiceti lety byli pojišťovací agenti, bankovní poradci, investice nebyly. Každý prodával za svoji pojišťovnu, banku, a klient koupil podle toho, kdo se k němu dříve dostal nebo to změnil, když přišel lepší obchodník z jiné pojišťovny, banky a byl přesvědčivější. Později vznikly makléřské společnosti, které dávaly a dávají klientům na výběr ze všech bank, pojišťoven, dnes i investičních společností. Klient si může vybrat, ale většinou je to na šikovnosti poradce dané společnosti, co mu prodá, ať už podle toho, jak je vychován společností, kterou zastupuje, a nebo pokud je dobře lidsky nastaven podle toho, jaké má klient potřeby.

Klienti často říkají, že finančních poradců je jako blech a že jsou „přebouchávači smluv“. Zřejmě mají již s nějakým poradcem špatnou zkušenost. Každý poradce je něčím motivován, ať už svojí vizí nebo vizí společnosti, pro kterou pracuje, a to je úspěch, kariéra, peníze, prestižní postavení na trhu, značka … Bohužel méně jich je motivováno potřebou pomoct klientovi opravdu dle jeho potřeb a požadavků. Vypracují klientovi finanční plán, spotřebují jeho všechny volné peníze na zabezpečení rizik, zajímavého investování a zruší mu vše, co měl uzavřeno, protože to měl uzavřeno „špatně“ ( mnohdy dobře). Klient později zjistí, že mu chybí volné zdroje, které byl zvyklý utrácet, aby si užíval svého současného života, dělal radost sobě a svým blízkým, rozmazloval je a sebe, ale má vytvořenou skvělou budoucnost svého stáří, i když je zatím v nedohlednu … Rovněž možná i zjistí, že změnou svých smluv má finanční ztráty, které nechtěl, a nové smlouvy jsou sice levnější, ale mnohem méně kvalitní.

Zrovna tak refinancování hypotéky je dobrý obchod, ale pokud klient platí hypotéku více jak 7 let, je vždy poškozen, protože jeho mateřská banka je ochotna domluvit se na nižším úroku a přechodem pod jinou banku se klient dostává opět do prvotního stádia, kdy splácí většinu na úroky a ne na splátku dluhu. Kvalitní poradce by se samozřejmě měl domluvit s mateřskou bankou, jenže to je zadarmo.

Nejsou všechny společnosti stejné, samozřejmě, u některých se nenáborují poradci, ale dělá se výběr, aby pracovali zodpovědně a pochopitelně byli za to dobře zaplaceni, je to práce jako každá jiná a velmi náročná. Školí se, aby byli profesionální obchodníci, a profesionální manažeři jim pomáhají s klienty, aby klient byl na prvním místě, měl zajištěn kvalitní informace, 100% servis, vztah, důvěru.

O to se snažíme my, společnost Cortes Capital, jsme partnerem pro každého, kdo hledá poctivou radu, pomoc, vztah, zázemí a férovou hru, práci. Jsme servisní společnost a postaráme se o Vás i v dobách zlých, když se Vám stane něco, co ohrozí Vaši spokojenost, život, klid v duši.

To, jak život prožíváme, záleží především na tom, jak ho vnímáme.

My vnímáme Vás.

JOIE DE VIVRE – RADOST ZE ŽIVOTA

Lenka Lamková

 

<< Zpět