Blog - Cortes Capital s.r.o. - Váš finanční poradce. Nabízíme finanční poradenství, odkup, správu a řešení pohledávek, realitní služby a služby nebankovního sektoru.

Blog

Lenka Lamková
Lenka Lamková

O autorovi - Lenka Lamková

Začínala jsem v České pojišťovně, protože žádná jiná v ČR v té době nebyla.
Poté jsem pokračovala v Nationale Nederlanden, kde jsem se z poradce přes manažera vypracovala na ředitelku agentury a během 1 roku jsem agenturu z předposledního místa vytáhla na místo druhé stříbrné, počty poradců a manažerů jsem znásobila 5x.
Dále jsem kariérně rostla v britské Avivě jako regionální ředitelka, ale pojišťovnictví jedné barvy přestalo být efektivní, zvolila jsem svoji budoucnost přes makléřskou společnost na pozici regionální ředitelky.
Po 5 letech jsem začala hledat větší svobodu pro sebe a svůj tým cestou spojení vlastní společnosti s poolovou společností, kterou jsem našla.
Cítím, že nás spojuje lidskost, serióznost, chuť a snaha pracovat kvalitně s kvalitními systémy, úcta a pokora k ostatním, zdravé sebevědomí.
Mám tu svoji svobodu, která je pro mě důležitá a děkuji za to.


Zobrazit celý článek: Aktuálně k bydlení ve Žďáře nad Sázavou

Aktuálně k bydlení ve Žďáře nad Sázavou

Cortes Capital - výhradní zastoupení JEHLA.

Hlad po bytech na začátku roku 2022 potvrzuje i projekt bytového domu Jehla. Bytové jednotky, kdy m2 vyjde na 60 tis. Kč, nyní vznikají v pravé části objektu. Budova je i zvyšována o další patro. A bydlení u řeky Sázavy vedle kulturního domu táhne, od července 2021, kdy byl prodej zahájen, mají své majitele téměř všechny byty z celkových 74. K 1.2.2022 jsme měli jako výhradní zástupce investora volných pouze 5 bytů. První se prodali menší byty 1+kk a 2+kk, pak třípokojové a poslední na řadu přichází větší jednotky, kdy klientům nějaký čas trvá shánění financí či vyřízení hypotéky. Dokončení projektu je v plánu na září 2022, následně bude kolaudace a stěhování.

Zobrazit celý článek >>


Zobrazit celý článek: Byty Jehla v MF Dnes

Byty Jehla v MF Dnes

Cortes Capital - výhradní zastoupení.

Několikanásobně víc bytů než v Bílém lvu vzniká v bývalém hotelu Jehla vedle Domu kultury. Objekt už byl v minulosti rozdělen na dvě samostatné poloviny. Levou část, v níž bývala ubytovna, po rozprodeji zpravuje společenství vlastníků bytových jednotek. A podobný krok se chystá i s pravou polovinou. Hotelová část již prochází rekonstrukcí a revitalizací na komplex se 74 byty.

Zobrazit celý článek >>


Firmu řídím bez "biče"!

Všichni majitelé poradenských firem mají jeden stejný cíl – růst, vybudovat úspěšnou firmu, mít co nejvíce lidí a co nejvyšší zisky. Většina z nich nabízí hvězdnou kariéru, týmovou práci, nejlepší systém odměňování, vzdělávání, dokonalý IT systém a zároveň téměř fanaticky propagují své logo, svoji vizi. Podíváme-li se ale do struktury těchto firem, kolik poradců a manažerů je v nich doopravdy spokojených, vydrží tam více jak 10 let a mají slušný příjem, nejsou zadluženi, nerozpadla se jim rodina a nemají zdravotní problémy?

Zobrazit celý článek >>


Typy spolupracovníků a jejich vedení

Pokaždé, když mám setkání se svými lidmi, uvědomuji si, kdo jsou a při osobních konzultacích s nimi mluvím „jejich vlastním jazykem“, aby mě slyšeli a vnímali bez problémů. Zjednodušeně je dělím do 4 pracovních typů.

Zobrazit celý článek >>


Typologie lidí podle zvířat

Používám již 15 let osobnostní typologii, kterou mě kdysi naučil kamarád a funguje mi. Je to 9 kategorií lidí, kteří jsou podle svého chování v extrémních situacích připodobněni k chování některých zvířat.

Zobrazit celý článek >>